google-reklam-nasıl-verilir
helloworld
Temmuz 04, 2022 Dijital ReklamcılıkUncategorized 0 Comment

Google reklamları oluşturmak İçin gerekli adımlar;

Bir Reklam Hesabı Oluşturun

ads.google.com adresine girip, mail adresiniz ile birlikte reklam hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan kısımları doldurmanız gerekmektedir. Bu aşamaları tamamladıktan sonra reklam hesabınıza giriş yapabileceksiniz. Bu hesap ile birlikte, faturalandırma, ölçüm ve toplu işlemler sekmeleriyle birlikte hesabınız ile ilgili tüm detaylara erişebilirsiniz.

Hedef Kitlenizi ve Anahtar Kelimelerinizi Belirleyin

Hangi amaca hizmet ettiğinize bu aşamada karar vermiş olursunuz. Artık hitap edeceğiniz kitleyi belirlemeniz gerekmektedir. Bu hedef kitlenin zevklerine ve yapacakları aramalara göre reklam stratejileri belirlenecektir. Hedef kitle belirleme, dijital pazarlamanın önemli adımlarından bir tanesidir. Hedef kitleyi belirlemek, reklamların amacına hizmet etmesini sağlar.

Yani tıklanmalarda artış yaşanmasını sağlayacaktır. Hedef kitlenin belirlenmesinin ardından anahtar kelimeleri bulmak kolay olacaktır. Anahtar kelime seçilirken, yanlış anahtar kelimelerin seçilmemesi oldukça önemlidir. İşleyişin bozulmasına sebebiyet verebilir.

Kampanya Ayarlarınızı Şekillendirin

Google sizlere reklam bütçelerinizi daha verimli kullanabilmek için kampanyalarınızı yapılandırma şansını sunar. Dijital pazarlama yapmak için Google’a reklam verme seçeneğini seçmiş iseniz bu adımı kaliteli kullanarak reklam bütçenizi yüzde yüz kullanabilirsiniz.

Bu yapılandırma sayesinde reklamlarınızın hangi bölgelerde görüntülenmesini istiyorsanız seçebilir, reklam bütçesi yüzdenizi illere ya da bölgelere göre dağıtabilirsiniz. Bu kampanya ayarları yine kitlenize ulaşmanızı sağlayacaktır.

Etkileyici Reklam Metninizi Hazırlayın

Reklam oluşturmak, uzun detaylar içerse de müşterilerin göreceği tek şey reklam metinleridir. Bu sebeple bu basamağa önem ve özen göstermek gerekmektedir. Reklam metninde oluşturulan en ufak değişiklikler, reklamdan alacağınız verimi değiştirebilir. Bu sebeple bu adımı atlamayın ve üzerinde mutlaka durun. Dijital pazarlama içerisinde müşteriyi etkilemek önemlidir.

Faturalandırma Ayarları

Bütün adımları tamamlamanızın ardından ve gereken şey: entegrasyonları bitirdikten sonra reklamlarınızı yayınlamak için bir ödeme şekli belirlemeniz gerekmektedir. Bu adım için Google hesabınızda faturalandırma başlığı altında yer alan kısımdan işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Reklamlardan daha çok verim alabilmek için gerekli optimizasyonları araştırıp sitelerinizi uyarlayabilirsiniz.